Může jeden ze 3 dědiců zlikvidovat pozůstalost (rozprodat, sešrotovat) dokud není ukončeno dědické řízení. Děkuji, Aleš.

ODPOVĚĎ:
Jeden ze tří dědiců nemá právo nakládat takovým způsobem s pozůstalostí. I kdyby dědicové ustanovili jednoho z nich, aby pozůstalost spravoval, může bez souhlasu ostatních či soudu (soudního komisaře) vykonávat jen tzv. prostou správu (platit inkaso atd.).
Závažnější úkony překračující prostou správu musí odsouhlasit všichni dědicové, případně soud, pokud se dědicové nedohodnou.