Rádi bychom koupili pozemek a využili jej, ale je zatížen nájemní smlouvou s místním JZD. V příloze posílám smlouvy aktuálního majitele a JZD. Je možné po změně majitele (až pozemek koupíme) zrušit tento nájemní vztah? Děkuji! Děkuji, Miroslav

ODPOVĚĎ:
Koupí pozemku vstupujete do všech práv a povinností předchozího vlastníka. Dle dodatku je smlouva uzavřena na dobu neurčitou s výpovědní lhůtou pět let, přičemž ale tato lhůta neskončí dříve, než 30.9.2018, jinak vždy končí k říjnu. Po změně majitele se tedy musíte nadále smlouvou řídit a jedinou možností je smlouvu vypovědět a počítat s tím, že ještě pět let musíte nájemce nechat na pozemku hospodařit. Kdybyste tedy smlouvu vypověděli nyní, nájem bude ukončen až v říjnu roku 2021.