Potřebovala bych vědět, jestli se na družstevní byty vztahuje povinnost nechat zpracovat průkaz energetické náročnosti budovy - podle některých názorů se při pronájmu družstevního bytu jedná o podnájem - a tudíž průkaz není nutný. Je tento výklad správný? Děkuji, Diana

ODPOVĚĎ:
Ano, tento výklad je správný, u družstevního bytu se jedná o převod práva k užívání, nikoliv o prodej. Průkaz energetické náročnosti nepotřebujete. Stejně tak není třeba, pokud chcete družstevní byt pronajmout.