Bydlím v pronajatém bytě a majitel bytu, který bydlí v jiném městě se nemůže zúčastňovat na shromážděních a jednáních SVJ. Jakým způsobem mě může majitel bytu pověřit, abych se těchto shromáždění a jednání mohl zúčastnit? Mohu hlasovat na schůzi SVJ, pokud to bude např. uvedeno v plné moci od pronajímatele? Děkuji, Marian.

ODPOVĚĎ:
Postačí, pokud Vás vlastník jednotky zmocní k tomu, abyste jej zastupoval při shromáždění.
Doporučuji, aby byla plná moc udělena písemně, podpisy nemusí být úředně ověřeny (pokud to nevyžadují stanovy).
V plné moci by mělo být uvedeno, zda se zmocnění vztahuje jen na jednu či vícero shromáždění a jaké úkony smíte činit za vlastníka jednotky (tj. činit návrhy, hlasovat aj.).