Vlastníme nemovitost - pozemek. Vedle nás soused staví velký RD a stavební firma by si chtěla stavební materiál jednorázově uschovat na našem pozemku (cca na měsíc). Dohodli jsme se, že nám za to zaplatí jako za pronájem půdy na fakturu. Je potřeba mít pro tento případ oprávnění - živnostenský list na pronajímání nemovitosti?

A pokud je to nutné, můžeme uvést fakturační údaje tchýně, která jako jediná z nás toto oprávnění má, ale uvedený pozemek nevlastní? Děkuji Kamila

ODPOVĚĎ:
Podle § 3 odst. 3 písm. ah) zákona č. 455/1991 Sb. , živnostenského zákona, ve znění pozdějších předpisů, není pronajímání nemovitostí, bytů a nebytových prostor živností. K uvedenému není nutné živnostenské oprávnění.