Chtěla bych se zeptat, zda je možné pronajmout (dát) rodičům k bezplatnému užívání můj byt s tím, že oni by ho dali k dalšímu podnájmu, aniž by v něm bydleli. Jsem dlouhodobě v zahraničí a nemohu a ani nechci jednat s nájemníky. Děkuji, Dana

ODPOVĚĎ:
Ano, tento postup samozřejmě možný je. Nicméně jednodušší pro Vás by možná bylo, že byste své rodiče zplnomocnila k jednání Vašim jménem ve věci pronájmu bytu. Rodiče by pak sice nájemníky nebyli, ale mohli by za Vás uzavřít nájemní smlouvu a s nájemníky komunikovat. Domnívám se, že druhý postup je jednodušší, ale samozřejmě záleží na Vás, jakou cestu si zvolíte.