S bývalým manželem jsme uzavřeli dohodu o vyrovnání SJM 7/2015, sepsána byla právníkem, podpisy ověřeny. Manželovi zůstalo jedno auto (psané na mě). Auto užívá, má oba technické průkazy, ale nemohu ho přesvědčit, aby jej přepsal. Povinné ručení neplatí, musím jej hradit já. Co teď? Děkuji, Patricie.

ODPOVĚĎ:
Doporučuji manžela písemně vyzvat, ať do Vám stanovené lhůty auto přepíše na sebe, jinak že jej odhlásíte. Pakliže auto nepřihlásí na sebe, auto odhlašte. Nejste povinna hradit za manžela provoz jeho auta.