Amnestie a dluh (škoda z trestného činu) - musí odsouzená osoba dluh uhradit poškozenému?

1 odpověď

Dobrý den,
05/2012 jsem byla odsouzena s podmínkou dluh z trestného činu byl 150.000 Kč. Jelikož jsem dva roky na mateřské a samoživitelka tak jsem dluh neplatila a vznikla mi exekuce. Navíc jsem byla mezi tím i amnestovaná proto se ptám vztahuje se amnestie i vůči dluhu? Nebo je stále možno ho po mě vymáhat?
Děkuji za co nejrychlejší odpověď

Dobrý den. Amnestie se nevztahovala na peněžité tresty ani na povinnosti k náhradě škody. Dluh je proto možné stále vymáhat.