Exekuce od Zaplo a splátky dluhu vymáhaného exekučně v exekuci

1 odpověď

Dobrý den
Můj zeť si vzal půjčku 05/2017 a to 12.000 Kč od firmy Zaplo.
Z nějakého mě neznámého důvodu přestal platit a nyní po něm firma Zaplo exekučně vymáhá 25.000 Kč.
Lze tento dluh umořit splátkami?
Firma Zaplo tvrdí, že to chce naráz, celou částku a na splátka že nepřistoupí.
Děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, mám za to, že ano, ale ohledně splátek je vhodné se dohodnout přímo s exekutorem, který danou pohledávku exekučně vymáhá, jen mějte na paměti, že exekutor na splátky skutečně nemusí přistoupit a poté bude probíhat klasická exekuce. Pro úplnost dodávám, že pokud se na splátkovém kalendáři s exekutorem dohodnete je nutné splátky posílat raději o nějaký den dříve, aby exekutor dostal splátku včas, neboť dohodnutý splátkový kalendář je nutné plnit řádně a včas, jinak může být a bude vedena klasická exekuce a nikdo se s Vámi bavit nebude.