Exekuce v manželství, rozvod, insolvence jednoho manželů a pokračování exekuce na manželku

1 odpověď

V manželství jsme se dostali do exekucí. Rozvedli jsme se. Já jsem platila exekuce formou exekuce na plat-manžel to samé.
Manžel požádal v 05/2017 o insolvenci.
V 06/2017 mu byla schválena. Při komunikaci s manželem mi bylo řečeno, že veškeré exekuce jsou zastaveny a mě by neměli nic strhávat. Bohužel mi pořád chodí exekuce na plat.
Chtěla jsem se zeptat zda je to v pořádku? Nebo jak to funguje pokud v manželství vznikne exekuce, pak nastane rozvod a jeden z manželů jde do insolvence, ta mu je schválena. Břemeno se rozdělí na půl a každý bude platit svou část nebo vše bude platit jen ten co je v insolvenci?
Nerada bych platila něco co už bývalý manžel platí-slyšela jsem případ, že určité společnosti dostávali zaplaceno 2x.
Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

za závazky z manželství odpovídáte společně a nerozdílně, žádná fikce rozdělení dluhů půl na půl neexistuje. Po dobu trvání insolvenčního řízení jsou exekuce zastaveny, ale pouze ve vztahu k té osobě, která je tzv. v insolvenci.

Tedy na Váš plat stále správně vedena exekuce a prováděny srážky z Vašeho platu, a bývalý manžel bude hradit veškeré své závazky poměrně mezi všechny věřitele přihlášené do insolvenčního řízení.
Doporučuji sdělit insolvenčnímu správci Vašeho bývalého manžela, že jsou zároveň z Vašeho platu prováděny srážky.