Nepřihlášení pohledávky banky do insolvence a výmaz zástavního práva v katastru nemovitostí ČR, KNČR

1 odpověď

Banka do insolvenčního řízení nepřihlásila svoji pohledávku - zástavní právo.
Jak teď získat výmaz zástavního práva?
Za odpověď předem děkuji.

Zdravím Vás, to že se banka do insolvenčního řízení nepřihlásila jako zajištěný věřitel nic nemění na tom, že zajištěným věřitelem je, neboť Vám zřejmě poskytla hypotéku, takže zástavní právo nelze z katastru nemovitostí vymazat. Jediný důsledek pro Vás to má ten, že o nemovitost v průběhu insolvenčního řízení bylo-li schváleno oddlužení plněním splátkového kalendáře nepříjdete.