Ukončení insolvence a vymáhání dluhu po ručiteli dluhu věřitelem

1 odpověď

Po ukončení mé insolvence, kdy bylo splaceno cca. 70 % přihlášené pohledávky, vymáhá nyní věřitel po spoludlužníkovi částku vysoce překračující pohledávku přihlášenou do mého oddlužení.
Rozumím tomu dobře, že vymáhá i veškeré úroky?

Dobrý den,

ano, situaci rozumíte správně. Prohlášením Vašeho úpadku se zastavilo počítání úroků, ale to platí jen ve vztahu k Vaší osobě, nikoliv ve vztahu ke spoludlužníkovi. Ten je povinen uhradit celý dosud nesplacený dluh. Doporučuji spoludlužníkovi, ať požádá věřitele o podrobný rozpis částky, kterou po něm nyní vymáhá (ověříte si tak, že věřitel již započetl částky, které jste uhradila Vy během insolvence).