Exekuce a práce v zemi EU (Rakousko) - vymáhání dluhu v zahraničí

1 odpověď

Dobrý den, mohu se zeptat na situaci, kdy na občana je v ČR vedena exekuce a ten dotyčný začne pracovat v Rakousku na základě pracovní smlouvy? Je tento příjem v ČR dohledatelný, pokud si výplatu nechá posílat na rakouský účet a též i přídavky na děti. Děkuji a omlouvám se asi za "nezvyklý" dotaz

Zdravím Vás, je otázkou, zda o práci v Rakousku ví úřad práce či nikoli. Pokud ano, tento příjem dohledatelný je. Nicméně se na něj bude exekutor jen těžce dostávat, takže Vám doporučuji exekuci splácet formou splátkového kalendáře dohodnutého s exekutorem. Pokud by o práci v Rakousku exekutor nevěděl tento příjem by dohledatelný nebyl, ale v tomto případě vězte, že exekutor by zabavil Váš majetek v ČR a je možné, že by navštívil i Vaše rodiče, po kterých by chtěl exekuci uhradit.