Sloučení exekuci - postup, návod, informace

1 odpověď

Dcera má 3 exekuce na svůj účet. Celá výplaty tak jde na splátky. Nezůstává jí tak životní minimum.
Je možné sloučení, pokud ano jak ho získat?
Předem děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, mám za to, že Vám dcera zřejmě neříká pravdu, neboť povinnému vždy musí zůstat tzv. nezaavitelná část mzdy. Ano, lze žádat o sloučení exekucí. ale exekuce musí být vedeny u stejného exekutora, ve prospěch stejného věřitele (oprávněného) a navíc musí být všechny ve stejném stupni rozpracovanosti. Víte ono je lhostejné kolik exekucí má povinný, na exekuce vždy odchází ze mzdy povinného stejná částka, a to vždy jen ta, kterou lze dle občanského soudního řádu povinnému zabavit. Orientační výpočet nezabavitelné částky ze mzdy povinného lze provést na webu http://www.vyplata.cz. Rovněž záleží i na tom, zda se jedná o exekuce přednostní (pohledávky daní, poplatků, zdravotní, sociální pojištění, .) nebo nepřednostní exekuce (běžné půjčky a úvěry).