Skutečný příjem uvedený do návrhu k insolvenci - vliv exekučních srážek

1 odpověď

Dobrý den.
Přítel má na soudě žádost o povolení oddlužení, ale soud mu napsal, že má čistou mzdu jinou, než je uvedeno na výplatních páskách, které soud má.
Uvádějí příjem s exekučními srážkami, tem příjem, který je mu zasílán na účet. To je trošku špatně, ne?
Děkuji za odpověď. S pozdravem ...

Zdravím Vás, na tuto skutečnost soud upozorněte, neboť pro výpočet srážek ze mzdy i pro účely insolvence je rozhodující výše čisté mzdy a nikoli výše mzdy, která je dlužníku vyplacena na účet po exekučních srážkách. Stačí obyčejné vyjádření k soudu či žádost o opravu, kde na toto pochybení soudu upozorníte.