Vážná nemoc a exekuce - odložení exekuce ze zdravotních důvodů

1 odpověď

Můj bratr trpí cirhozou jater. Lékaři mu dávají asi 1 rok života. Ve stejném období mu přišla exekuce na asi 200 000 Kč, kterou si způsobil ručením půjčky na auto svému známému. Navíc nemá žádný majetek. Je nějaká možnost zastavení této exekuce?

Předem děkuji za Vaši odpověď.

Zdravím Vás, být bratrem podala bych návrh na zastavení exekuce dle ust. § 55 exekučního řádu (zákon 120/2001 Sb.) ve spojení s ust. § 268 odst. 1 písm. e) občanského soudního řádu (zákon 99/1963 Sb.). V tomto návrhu bych popsala svůj zdravotní stav a rovněž bych přiložila i lékařské zprávy, popsala bych jaké příjmy pobírám, což bych doložila buď nemocenskou nebo rozhodnutím o přiznání invalidního důchodu a dále bych uvedla, že s ohledem na svůj zdravotní stav a majetkové nejsem schopna uhradit exekuce a ani náklady exekuce a s ohledem na nemajetnost povinného tímto žádám o zastavení exekuce. Mám za to, že nic více se dělat nedá. Jen dodávám, že exekuce pro nemajetnost povinného se zastavuje cca po 12 - 18 měsících, kdy se exekutorovi skutečně nepodaří nic vymoci, ale rozhodně bych to zkusila. Pokud má bratr účet, ať si nechá peníze zasílat složenkou nebo vyplácet v hotovosti a pokud má příjem z něhož lze provádět srážky nelze počítat se zastavením exekuce pro nemajetnost povinného, protože bratr možná nemá majetek, ale příjem, z něhož lze provádět srážky.