Exekuce na invalidní důchod a na mzdu - kolik Kč zbyde? (důchod 7800 Kč, mzda 11.000 Kč)

3 odpovědi

Dobrý den,
jsem invalidní důchodce - st. III. Můj invalidní důchod činí 7.800 Kč, z něj je mi exekučně strhávána částka 1.400 Kč.
Nedávno jsem začal chodit do zaměstnání, kde pracuji za minimální hrubou mzdu 11.000 Kč. Zaměstnavateli v těchto dnech přišel dopis ohledně srážek ze mzdy. Rád bych se zeptal, jak vysoká může být srážka ze mzdy. Zda hraje nějakou roli to, že mi je již strhávaná částka z důchodu.
Rád bych věděl, kolik mi musí v tomto konkrétním případě zbýt peněz na živobytí. Děkuji.

Zdravím Vás, potřebuji vědět jak vysoká je Vaše čistá mzda, neboť pro výpočet srážek ze mzdy je nutné znát čistý příjem a nikoli příjem hrubý.

Tento měsíc bych měl dostat 11.700,- čistého.

Dobrý den,

bohužel z Vašeho dotazu není patrné, kam jím sěřujete.

Pokud jste se chtěl dotázat, zda je možné, aby exekutor postihl jak invalidní důchod, tak Vaši mzdu, tak toto možné je. I tak Vám však musí každoměsíčně zůstat tzv. nezabavitelné minimum.