Vymáhání výživného, alimentů - otec dítěte v insolvenci, oddlužení, osobním bankrotu

1 odpověď

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat zda mohu učinit ještě nějaké kroky k získání alimentů a dluhu od bývalého manžela.
2014 jsem byla nucená soudně podat exekuci pro neplacení výživného. Vše řádně probíhalo až do doby, kdy přestal pracovat a byl hlášen na Úřadě práce ÚP ČR. Tam byl do doby, než mu byl přiznám plný invalidní důchod PID. Ve stejnou dobu byla na něj bankou podaná insolvence, ve které se ke svým pohledávkám přihlásilo asi 10 věřitelů včetně mě.
V tuto chvíli nedostávám nic, protože insolvenční správce prý nemá z čeho brát. A já teď nevím, zda běží dál exekuce, či je přednostní insolvence, každopádně alimenty nedostávám.
Děkuji za radu.

Zdravím Vás, v tuto chvíli bohužel nelze již učinit nic, abyste se dostala k penězům, které Vám bývalý manžel dluží na výživném. Jen dodávám, že insolvence coby "kolektivní exekuce" má přednost před běžnou exekucí. Jedinou možností by bylo podat trestní oznámení pro neplacení výživného a doufat, že by dlužné výživné uhradila rodina bývalého manžela, aby se vyhnul odsouzení za trestný čin neplnění zákonné vyživovací povinnosti.