Žádost o splácení jistiny - vzor, formulář, tiskopis

1 odpověď

Dobrý den,
bývalý manžel je v insolvenci a na mě jako ručiteli spadl zbylý dluh.
Chtěla jsem se zeptat zda je nějaký vzor žádost o prvotní splácení jistiny.
Děkuji.

Zdravím Vás, mám za to, že vzor jako takový není, neboť osobní a majetkové poměry každého žadatele jsou natolik rozdílné, a je nutné tvrzení žadatele vždy doložit, že mám za to, že univerzální vzor spíše neexistuje. Spíše bych se zkusila dohodnout s věřitelem a obsah dohody zaznamenat na listinu, proto je vhodnější se dostavit do sídla věřitele.