Exekuce na běžné vybavení domácnosti - může to exekutor zabavit?

1 odpověď

Dobrý den,
27.7.2017 mně navštívil vykonavatel aby provedl soupis mého majetku. Do soupisu napsal i kuchyňský stůl a 3 židle, i když mnou byl upozorněn, že toto se do soupisu nevztahuje, jelikož se jedná o běžné vybavení domácnosti. Bydlím v bytě 1+1 se synem. On má postel na které spí, já spím na sedací soupravě, i tato byla zahrnuta do soupisu věcí.
Chtěla bych se proto zeptat, zda vykonavatel jednal správně.
Děkuji za Vaši odpověď

Zdravím Vás, mám za to, že nikoli, Prosím podejte návrh na zastavení exekuce dle ust. § 55 exekučního řádu (zákon 120/2001 Sb.) ve spojení s ust. § 268 odst. 1 písm, d) zákona č. 99/1963 Sb. Argumentujte tak, že dne 29.7.2017 byl do soupisu majetku povinného pojat i majetek, který nelze pro účely exekuce v souladu s ust, § 321 a § 322 odst. 2 písm. b) občanského soudního řádu, kdy bylo zabaveno i obvyklé vybavení domácnosti, kdy byl zabaven i kuchyňský stůl a 3 židle a dále i sedací souprava, která je používána za účelem spánku, neboť na této sedací soupravě spí povinná. S ohledem na výše uvedené skutečnosti je nutné exekuci zastavit, neboť bylo zabaveno obvyklé vybavení domácnosti, jehož cena nepřevyšuje cenu obvyklého vybavení domácnosti, což je dle ust. § 322 odst. 2 písm. b) občanského soudního řádu, což je dle ust. § 268 odst. 1 písm. d) občanského soudního řádu, což je důvodem pro zastavení exekuce.