Podpis příkazu k exekuci exekutorským kandidátem - oprávněnost exekuce

3 odpovědi

Dobrý den,
zajímalo by mě, jestli může být exekuční příkaz podepsán exekutorským kandidátem, který není jmenován zástupcem exekutora. Zda je takový exekuční příkaz platný. Dále by mě zajímalo, má-li na platnost exekuce nějaký vliv špatná adresa zaměstnavatele v exekučním titulu (IČO je správné). dále by mě zajímalo, jak postupovat, chci-li od exekutora detailně vyčíslit hotové výdaje soudního exekutora tak, aby byl nucen reagovat a podat mi žádanou informaci.
Děkuji za odpověď, s pozdravem Jozef

Zdravím Vás, exekuční příkaz podepsán exekutorským kandidátem je dle mého názoru platný, pokud je tento kandidát (budoucí exekutor) zaměstnanec exekutora, který exekuci vede.
Na platnost exekuce nemají vliv chyby v psaní, to se dá řešit vydáním opravného usnesení. Pokud chcete cokoli od exekutora je nejlepší jej požádat písemným přípisem, který zašlete na adresu exekutorského úřadu doporučeně s dodejkou, neboť po doručení exekutorovi se Vám dodejka vrátí zpět a Vy máte doklad o tom, kdy byla žádost či podání exekutorovi doručeno.

Děkuji za odpověď, Jozef

Zdravím Vás, za málo. Od toho jsme tu.