Odblokování účtu exekutorem po schválení insolvence, oddlužení, osobního bankrotu splátkovým kalendářem

1 odpověď

Dobrý den,
2016 mi exekutor zablokoval účet. Tak jsem požádal o insolvenci, která mi byla povolena. Usnesení o splátkovém kalendáři mi bylo doručeno 03/2017 od té doby splácim ale účet mi do dnes (21.07.2017) nebyl odblokován.
V bance mě odbyli, že to neodblokuji.
Kam se tedy mám obrátit aby mi účet byl odblokován.
Děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, bude nutné podat návrh na zastavení exekuce přikázáním pohledávky z účtu povinného dle ust. § 55 exekuční řádu (zákon 120/2001 Sb.) ve spojení s ust. § 268 odst. 1 písm. h) občanského soudního řádu (zákon 99/1963 Sb.). Zde je nutné argumentovat tak, že přikázání pohledávky z účtu povinného je způsob provedení exekuce a že exekutor dle ust. § 109 insolvenčního zákona (zákon 182/2006 Sb.) nesmí po podání insolvenčního návrhu dlužníkem provádět na majetek dlužníka exekuci, neboť insolvence coby "kolektivní exekuce! má přednost před exekucí. S ohledem na výše uvedené skutečnosti tedy máte za to, že je zde splněn zákonný důvod pro zastavení exekuce výslovně upravený v ust. § 268 odst. 1 písm, h) očanského soudního řádu, kdy provádění exekuce v průběhu insolvenčního řízení je zakázáno, a proto tedy navrhujete zastavení exekuce přikázáním pohledávky z účtu povinného.