Exekuce dávek pěstouna, pěstounských dávek - daňový bonus a jeho vliv na srážky v exekuci

1 odpověď

Dobrý den,
pobírám dávky pěstounské péče 8000 Kč.
4500 Kč na potřeby dítěte a 3700 Kč rodičovský příspěvek.
Mám exekuce nepřednostní. ÚP ČR mi vypočítal srážky z odměny pěstouna tak že mi vyplácí každý měsíc 6558 Kč a suma se skládá z 4500 Kč na potřeby dítěte a mě zbývá 2058 Kč a 3700 Kč rodičovský příspěvek
Jsem vdaná a mám ještě 12letého vlastního syna. A prý je to vypočítané tak z důvodu že mám nějaký daňový bonus a je to prý složité to spočítat.
Podle kalkulačky exekuce mi to vychází jinak. Mám tedy dotaz zda je to spočítané správně ze strany ÚP ČR.
Děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, dle mého názoru by se exekuce měla týkat pouze odměny pěstouna a rodičovského příspěvku, tedy příjmu v celkové výši 11.700,- Kč, neboť 4.500,- Kč je příspěvek na úhradu potřeb dítěte, kdyby se jednalo o dítě biologické lze tento příspěvek chápat jako výživné na dítě, které hradí rodič, který s dítětem nesdílí společnou domácnost.
K tomu, abych Vám mohla uvést přesný výpočet srážek ze mzdy, je nutné, abyste mi sdělila, zda jste vdaná či rozvedená a zda se jedná o exekuci přednostní či nepřednostní. To vše má vliv na výši srážek ze mzdy či z jiného příjmu. Orientační výši srážek z příjmu lze spočítat na webu http://www.vyplata.cz