Dluhy z podnikání způsobené osobou blízkou a exekuce - vymáhání, regres

1 odpověď

Dobrý den,
s partnerem jsme společně podnikali. Byla jsem na mateřské dovolené MD, proto bylo výhodnější mít živnost na sebe. Nedařilo se nám a na mne jsou teď vypsané exekuce.
S partnerem jsem se rozešla. On se k dluhům nehlásí, odmítá mi pomoct splácet. Je nějaká možnost přimět ho k nějakým příspěvkům na společné dluhy?
Děkuji.

Zdravím Vás, pokud nemáte nějaké potvrzení o tom, že se jedná o Vaše společné dluhy, mám za to, že z něj peníze soudní cestou nejspíš nedostanete, neboť abyste z kohokoli cokoliv soudně vymohla je nutné mít v ruce důkaz o tom, že se jedná o společné dluhy, které hradíte Vy sama, poté by tu šance byla, v opačném případě mám za to, že šance je spíše minimální.