Exekuce na invalidní důchod III. stupně a mzdu - nezabavitelná částka

1 odpověď

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat jak se to vlastně počítá exekuci mám tak zhruba 8 let - od roku 2010.
Potřebovala bych odpověď na otázku jak se to počítá, jestli sčítají můj důchod, který činí 8.425 Kč, mám invalidní důchod třetího stupně.
Dnes (16.08.2017) mi můj šéf oznámil že žádný neboli skoro žádný plat nedostanu. Vyrozumění o srážkách z výplaty jsem neobdržela. Jsem zmatená.
Dočetla jsem se ze nezabavitelná částka činí 6155 Kč.
Děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, pro účely srážek z příjmů se oba Vaše příjmy sčítají a z této částky se počítají srážky ze mzdy, tedy důchod + čistá mzda. Zde rovněž záleží i na tom, zda jste vdaná či nikoli a zda společnou domácnost s Vámi sdílí nezletilé dítě, popřípadě s kolika nezletilými či nezaopatřenými dětmi sdílíte společnou domácnost.
Další věc, která je důležitá při výpočtu srážek ze mzdy je to, zda je exekuce přednostní (výživné, daňové pohledávky, dlužné pojistné na zdravotní pojištění, .) nebo nepřednostní (běžné půjčky a úvěry). To vše má vliv na výši srážek ze mzdy. Výši srážek lze orientačně spočítat na stránkách http://www.vyplata.cz.
Nebo pokud mi napíšete i výši čisté mzdy a odpovíte na výše uvedené dotazy, tak Vám srážky ze mzdy spočítám.