Insolvence dlužníka a ručení ručitelem v bance - bude věřitel vymáhat dluh u ručitele

1 odpověď

Dobrý den,
chtěl bych se optat, jak to je když ručíte druhé osobě na hypotéku a ta je pro neplacení zesplatněna, nemovitost následně prodána za nižší hodnotu, než je dlužná částka u banky.
Banka na dlužníka uvalila bankrot a nechává mu pouze životní minimum. Částka, kterou dluží (zbytek hypotečního úvěru), by měla být do 5 let 100% splacena.
Půjdou po penězích i ručiteli nebo se spokojí s tím, že primární dlužník částku do 5 let doplatí.
Děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, počítejte s tím, že banka v tomto případě bude chtít peníze uhradit po ručiteli, neboť zde je reálný předpoklad, že banka bude z peněz ručitele uspokojena dříve než z prostředků dlužníka,