Exekuce na auto, automobil na dojíždění do práce, zaměstnání - může být zabaven exekutorem?

1 odpověď

Dobrý den,
pokud mi chce exekutor zabavit auto, které nutně potřebuji k dojíždění do práce, bez auta se tam nedostanu, je možné se proti tomuto nějak odvolat? Nejedná se o podnikání, jsem zaměstnán na tři směny-ranní, odpolední a noční.
Děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, pokud automobil nutně potřebujete k výkonu povolání, nebo dojíždění do zaměstnání, tak by Vám automobil zabaven být neměl (viz, ust. § 322 odst. 1 občanského soudního řádu (zákon 99/1963 Sb.) proto je nutné ohledně automobilu podat návrh na zastavení exekuce dle ust. § 55 exekučního řádu ve spojení s ust. § 268 odst. 1 písm. d) občanského soudního řádu. Zde je nutné argumentovat tak, že automobil potřebujete k dojíždění do práce, že pracujete ve směnném provozu a že se nelze do zaměstnání dopravit jinak, tuto skutečnost je však nutné exekutorovi i doložit, například potvrzením od zaměstnavatele, kde bude výslovně uvedeno, kdy jednotlivé směny začínají a končí a dále i tím, že se do práce i vzhledem k špatné dopravní obslužnosti skutečně nemůžete dostat jinak, což je možné doložit i potvrzením od zaměstnavatele s tím, že do práce denně dojíždíte autem nebo i kopií jízdních řádů autobusů či vlaků z místa bydliště do místa výkonu práce.