Zabavení auta, automobilu v exekuci - substituční jmění, nakládání s vozidlem

1 odpověď

Dobrý den,
byla mi nařízena exekuce na základě pověření příslušného Okresního soudu ze dne 15.5.2017. Jelikož se jedná o exekuci na základě rozhodčího nálezu, obrátil jsem se na společnost, která v současné době vyhodnocuje, zda je exekuce oprávněná.
Dnes (10.08.2017) (21.6.2017) mi přišlo vyrozumění o provedení soupisu věcí povinného a výzva k odevzdání sepsané věci povinnému na osobní auto.
Dále také soudní exekutor ukládá povinnému, aby do 15 dnů od doručení tohoto exekučního příkazu oznámil, zda věc nabyl jako substituční jmění, a pokud je o takovou věc, zda má právo s ní volně nakládat.
Co bych měl v takovém případě konat a co se stane, pokud si auto prozatím ponechám. Děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, exekutor Vás vyzývá k tomu, abyste mu sdělil jakým způsobem jste auto nabyl, zejména se jedná o to, zda jste auto nezdědil v rámci sveřenského fondu, to by bylo z exekuce vyloučeno. Exekutor tedy chce vědět jakým způsobem jste automobil nabyl a zda jej tedy může zabavit.
Až bude chtít exekutor automobil vydat doručí Vám výzvu k přistavení vozidla, kde Vám určí i kam máte přivést.