Exekuce více způsoby najednou - srážky platu a zabavení movitých věcí, mobiliáře domácnosti

1 odpověď

Dobrý den,
může mi exekutor zabavit věci v bytě, i když mám srážky z platu, mzdy?
A jestli ano co mi může vzít, když mám tři děti a manžela. I ten má srážky ze mzdy.
Nejhorší je, že nemůžu zjistit co je to za dluh.
Děkuji

Zdravím Vás, exekutor může provádět exekuci vícero způsoby provedení exekuce současně. Takže exekutor postupuje správně, pokud tak činí.
Věci, které exekutor nemůže zabavit ani povinnému jsou upraveny v ust. § 321 a § 322 občanského soudního řádu (zákon 99/1963 Sb.). Jedná se o obvyklé vybavení domácnosti pračka, lednička, postele, ...dále věci sloužící výkonu povolání povinného a další věci, které jsou uvedeny ve výše uvedených ustanoveních občanského soudního řádu.
Pro úplnost dodávám, že je možný i exekuční postih manžela povinného, pokud se jedná o dluh za trvání manželství.
Pokud nevíte co je to za dluh, stačí jít nahlédnout do spisu u exekučního soudu, zde by měl být exekuční titul (rozhodnutí na jehož základě je exekuce nařízena) založen.