Lhůta na dorovnání předražku v exekuční dražbě - kolik dnů, dní?

1 odpověď

Dobrý den, po smrti mého manžela dostal 1/3 domu syn, protože měl exekuce, nemohl se majetku zříct. Proběhla dražba, které jsem se nezúčastnila a byla úspěšná. Já jsem učinila předražek a vydražitel měl do 3 dnů oznámit, zda ho dorovná.
Dnes (08.06.2017) mi došel dopis, kde je to popsané a že má vydražitel teď 2 měsíce na doplacení. Já jsem ale na portálu exekutorské komory
http://ekcr.cz/1/nejcastejsi-dotazy/235-drazby-soudnich-exekutoru?w=
vyčetla, že musí dorovnat do 3 dnů.
Zajímalo by mě, jak je to správně, děkuji.

Zdravím Vás, dle ust. § 336ja odst. 1 občanského soudního řádu (zákon 99/1963 Sb.), může každý (s výjimkou povinného, manžela povinného a zaměstnanců soudu a exekutora) do 15 dnů od zveřejnění usnesení o příklepu soudu či exekutorovi (dle toho, kdo dražil nemovitost) písemně navrhnout, že vydraženou nemovitost chce nabýt za částku alespoň o 1/4 vyšší než bylo nejvyšší podání (předražek). Dále jsou v tomto ustanovení popsány obsahové náležitosti návrhu na předražek. Lhůta pro úhradu předražku je 15 dní ode dne doručení návrhu na předražek.