Náklady exekuce výživného, alimentů - dluh 13.000 Kč

1 odpověď

Dobrý den,
mám dotaz zda je možné aby za exekuci 13.500 Kč dluh na výživném si exekutor naúčtoval odměnu exekutora 28.800 Kč a náhradu výdajů 3500 Kč?
Děkuji V.

Zdravím Vás, náhrada výdajů je v pořádku, ale odměna exekutora nesedí ani mě. Ledaže by v odměně exekutora byly zahrnuty nejen náklady exekuce, ale rovněž i náklady právního zastoupení oprávněného, a náhrada nákladů oprávněného v rámci exekuce. Jinak se mi tato částka zdá být přemrštěná a zde bych se tedy zkusila proto odměně exekutora bránit.