Lhůta na vrácení přeplatku insolvence insolvenčním správcem - do kdy musí vrátit peníze?

1 odpověď

Dobrý den
01/2017 jsem splatil insolvenci na 100% ale insolvenční správce mi strhával splátku ze mzdy do 05/2017. Vše je již ukončené a schválené.
Kdy insolvenční správce vrátí přeplatek insolvece?
Může vyplácet formou splátek, jedná se o částku cca 270.000 Kč.
Děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, pokud je vydáno usnesení o splnění oddlužení a správce je zproštěn funkce, měl by Vám pochopitelně přeplatek co nejdříve vydat. Je možné, že i správci jak toho mají hodně, tak na to mohl zapomenout. Proto bych správce o vydání přeplatku vyzvala. Jelikož jsou peníze deponovány na účtě správce pro Vás speciálně zřízeném, mám za to, že by Vám měl být přeplatek vydán najednou a v plné výši, cca do 30 dní ode dne doručení výzvy insolvenčnímu správci k vrácení přeplatku, neboť jsou-li Vaše informace zde uvedené pravdivé, v opačném případě by se správce na Váš úkor bezdůvodně obohatil a tyto peníze byste mohl po správci i soudně vymáhat.