Chyby v součtech sloupců ZOPO u insolvenčního správce - kam podat námitku chyby?

1 odpověď

Dobrý den, prosím o radu,
jsem v insolvenci KSOS 39 INS 1932/2014 ZOPO 4 a 5 insolvenčni správce nesprávně počítá sloupce. Upozornila jsem jej na to, ale řekl, že je vše v pořádku.
Sloupec ins. správce:
24104-9268=14836+700=11922- 1089=10833 pro věřitele
Můj výpočet:
24104-9268=14836+700=15536 - 1089=14447 pro věřitele
Chci se zeptat, zda tyto výpočty soud kontroluje, nebo vše nechává na insolvečním správci. Mám zaplaceno za 30 měsíců víc jak 30% (400.000 Kč) a prý musím platit dál?
Kdo rozhoduje o ukončení?
Kde se ztratily platby z exekucí u bank před insolvencí?
Děkuji

Zdravím Vás, to, že má dlužník uhrazeno více jak 30% jej nezbavuje řádně hradit dále. Oddlužení končí až po 60 měsících splácení. Zákonná 30% hranice je minimální hranice pro splnění zákonných předpokladů pro splnění oddlužení. Takže budete muset splácet po celou dobu 60 měsíců a poté podá insolvenční správce soudu zprávu o splnění oddlužení. Jen dodávám, že bohužel není v možnostech soudu kontrolovat všechny průběžné zprávy insolvenčních správců o průběhu oddlužení, neboť soud rozhodl o povolení oddlužení a insolvenční správce mají pro tyto účely speciální programy, které jsou přesné.
Pokud jste měla exekuce před podáním insolvenčního návrnu, tak peníze, které jste uhradila před podáním insolvenčního návrhu na tyto exekuce připadly jednotlivým oprávněným, případně exekutorům, a to jako plnění vymožené v rámci exekucí. Pokud Vám byly srážky prováděny i po podání insolvenčního návrhu, tak by Vám měly být veškeré takto uhrazené peníze od doby podání návrhu do schválení oddlužení vráceny a po schválení oddlužení již hradíte oddlužení.
Pokud máte pochybnosti o správnosti průběžných zpráv je nutné se obrátit na soud. Jen věztě, že z Vašich příjmů je nutné hradit i odměnu insolvenčního správce v celkové výši 1.089,- Kč měsíčně,