Neposílání výživného, alimentů insolvenčním správcem - jak postupovat, kam si stěžovat?

1 odpověď

Dobrý den.
Jsme s manželem v insolvenci. Nežijeme spolu, ale mám soudem určené výživné, které má být placené ke dvacátému dni v měsíci.
Už po druhé jsem výživné nedostala.
Můžu pro to něco udělat?
Děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, ono záleží, zda je určeno ve splátkovém kalendáři, že Vám má Váš manžel hradit výživné na dítě či nikoli. Pokud je toto ve splátkovém kalendáři a výživné přesto není hrazeno, tak tomu tak může být proto, že příjmy manžela jsou pro úhradu výživného nedostačující. Pokud by výživné ve splátkovém kalendáři uvedeno nebylo, je nutné zaslat rozhodnutí o výživném jak soudu tak insolvenčnímu správci, s tím, že soud změní splátkový kalendář a insolvenčnímu správci uloží, aby z příjmů manžela výživné hradil. V každém případě je však nutné kontaktovat insolvenčního správce, případně soud.