Rozvod manželství kvůli exekuci - je možné zadlužené manžele rozvést?

1 odpověď

DOBRÝ DEN MANŽEL NÁS DOSTAL DO EXEKUCE. MAJÍ NÁM PŘIJÍT ZABAVIT MAJETEK ALE NEMÁME TOLIK PENĚZ. ŽÁDÁ O ODDLUŽENÍ. DLUŽÍ ZHRUBA 350.000 KČ.
MUSÍM BÝT STÁLE JEHO ŽENOU NEBO SE MÚŽU ROZVÉST. CO BYCH MĚLA UDĚLAT V TAKOVÉ SITUACI.
MÁME 10LETÉHO SYNA A BOJÍM SE ŽE BY NÁS MOHL JEŠTĚ VÍCE ZADLUŽIT.
DĚKUJI

Zdravím Vás, to, zda se máte či nemáte rozvést s manželem je pouze na Vás, s tímto Vám bohužel neporadím, neboť rozvod je zánik manželství a zde záleží i na tom, zda si s manželem jinak rozumíte či nikoli. Jen ponechávám na zvážení, zda nepodat společný insolvenční návrh manželů, pokud máte nějaké dluhy i Vy. Bohužel dluhy, které vznikly za trvání manželství by po Vás mohly být vymáhány i po rozvodu manželství. Pokud manžel žádá o oddlužení tak je vidět, že dluhy řeší a není mu to lhostejné, tudíž byste již měly být chráněni před rostoucími dluhy, pokud bude manžel řádně plnit podmínky oddlužení, ale odpověď na to, zda rozvod ano či ne, to ode mne nečekejte. Zde je nutné důkladnější zvážení celé situace.