Exekuce pěstouna, dávky pěstounské péče

1 odpověď

DOBRÝ DEN,
OD LEDNA 2017 POBÍRÁM DÁVKY PĚSTOUNSKÉ PÉČE. PANÍ NA ÚŘADĚ MI SDĚLILA, ŽE MI TAM PŘIŠLO ŠEST EXEKUČNÍCH PŘÍKAZU A ŽE MI DÁVKY PĚSTOUNA MOHOU SEBRAT CELÉ.
EXEKUCE I S ÚROKY MI DĚLÁ CELKEM KOLEM 150.000 KČ. JÁ ŽÁDNÝ JINÝ PŘÍJEM NEMÁM TAK JESTLI MI TO CELÉ SEBEROU, TAK NEVÍM CO BUDU DĚLAT A PROTO VÁS PROSÍM O RADU CO BYCH MĚL DĚLAT. CHTĚL BYCH ABY MI TY EXEKUCE SPOJILI DOHROMADY A DALI MI NĚJAKÝ ROZUMNÝ SPLÁTKOVÝ KALENDÁŘ, ALE NEVÍM JAK MÁM POSTUPOVAT, TAK VÁS PROSÍM O POMOC.
DĚKUJI.

Zdravím Vás, pěstounské dávky Vám celé sebrat nemohou, neboť Vám jako povinné vždy musí zůstat tzv. nezabavitelná částka z příjmu pro účely hrazení Vašich životních potřeb.
U spojení exekucí je to komplikovanější, zde jsou zákonné podmínky tyto všechny spojované exekuce musí být vymáhány u jednoho exekutora ve prospěch stejného oprávněného (věřitele), a rovněž všechny exekuce musí být ve stejné fázi rozpracovanosti. Pokud některou z těchto podmínek nesplňujete, nelze žádat o spojení exekucí.