Nezabavitelná částka exekuce - jak se dostat k nezabavitelným penězům?

1 odpověď

Dobrý den,
ráda bych se zeptala jaká je nezabavitelná částka?
Exekutorka zabavila z blokovaného účtu od 02/2015 částku 8.280 Kč a tím mi způsobila ještě další potíže v bance. Nemám vůbec možnost s exekucí sehnat potřebnou hotovost na vyplacení protože nemám čím ručit. Jak má obyčejný člověk vyřešit tento začarovaný kruh? Aby mohl exekuci vyplatit
co nejdříve a nesplácel ještě další měsíce ne-li roky.

Děkuji

Zdravím Vás, k tomu, abych Vám mohla sdělit přesnou výši zabavitelné a nezabavitelné částky z příjmu, potřebuji znát přesnou výši Vašeho příjmu či všech Vašich příjmů, dále i to, zda jste vdaná a kolik nezletilých či nezaopatřených dětí s Vámi sdílí společnou domácnost, bez těchto údajů, Vám na Váš dotaz odpovědět nemohu, neboť tyto údaje jsou důležité právě pro výpočet nezabavitelná částky z příjmu povinného. Dále je rovněž nutné vědět, i to, zda je exekuce vymáhána pro nepřednostní pohledávku (běžné exekuce z půjček) nebo pro přednostní pohledávku (výživné, pojistné na zdravotní a sociální pojištění). Dodávám, že výši srážek ze mzdy lez rovněž zjistit i na stránkách http://www.vyplata.cz