Peníze v depozitu zaměstnavatele před insolvencí, oddlužením, osobním bankrotem

1 odpověď

Dobrý den.
Při probíhající insolvenci mi byly strhávány srážky z platu za exekuce a následně ukládány v depozitu zaměstnavatele.
V nejbližších dnech mi bude soudně schváleno oddlužení pomocí splátkového kalendáře.
Chtěl jsem se zeptat jestli na tyto peníze mám nárok. A jestli se musí o ně nějak zvláštně zažádat. Jakým zákonem je toto ošetřeno?
Děkuji

Zdravím Vás, pokud Vám bude schváleno oddlužení, tak máte nárok na deponované peníze od podání návrhu na povolení oddlužení do doby schválení oddlužení. O tyto peníze by měl Vašeho zaměstnavatele požádat přímo insolvenční správce, a pokud by zaměstnavatel nechtěl tyto peníze vyplatit, tak bude nutné požádat soud o výplatu takto deponovaných peněz a soud zašle zaměstnavateli přípis, ve kterém mu výplatu deponovaných peněz Vám jako dlužníku přímo uloží. Popřípadě se sám zaměstnavatel obrátí na soud jak má s deponovanými penězi naložit a soud mu odpoví. Toto je celkem běžná věc.