Exekuce - přeplatek daně, vratka daní

1 odpověď

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda mi může exekutor zabavit částku za vrácení daní. K 30.9.2016 mi byla ukončena pracovní smlouva. Od 19.9.2016 do 13.2.2017 jsem byla na nemocenské. Od 14.2.2017 jsem vedena v evidenci úřadu práce.
Dne 15.4.2017 mi byla bývalým zaměstnavatelem poslána částka za vrácení daně ve výši 6.300 Kč. (exekuce na mě již byla vedena i při zaměstnání, takže o ní zaměstnavatel věděl). Dle „výplatnice“ mi byla zaslána celá částka.
19.4.2017 mi byly zaslány dávky v podpoře při nezaměstnanosti za měsíci únor a březen 2017, ze kterých byla klasicky stržena částka, která náleží exekutorovi, ale k daním nebylo přihlédnuto. Může exekutor tuto částku zohlednit až v měsíci květnu 2017 a o výši vrácených daní mi snížit podporu v nezaměstnanosti za duben, vyplacenou v květnu?
Děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, mám za to, že zaměstnavatel postupoval správně když Vám částku ve výši 6.300,- Kč vyplatil, nicméně jelikož Vám byla úřadem práce k tomuto příjmu vyplacena i podpora v nezaměstnanosti, tak mám za to, že srážky ze mzdy či z příjmu je nutné počítat tak, že se sečte 6.300,- plus vyplacená podpora, z této částky se vypočte srážka ze mzdy a částka, která má být takto sražena se zašle na účet exekutora, s tím, že zbylá částka je Vaše. Pokud se takto nepostupovalo je nutné tento rozdíl doplatit v následujícím měsíci. Výši srážky z příjmů je možné zjistit na stránkách http://www.vyplata.cz.