Žádost o vyřazení věci z exekučního soupisu - auto, automobil koupený od dlužníka s exekucí

1 odpověď

Dobrý den,
koupili jsme automobil od jedné paní, který podléhal exekuci o čemž nás ta paní neinformovala.
Poté nás kontaktoval exekutor s žádostí o zaslání dokladů o prodeji a přepsání vozidla na nás, tak jsme doklady zaslali i s žádostí o vyřazení věci z exekučního soupisu tak bych chtěla vědět jaká je lhůta pro vyjádření exekutora o tom jestli automobil ze seznamu vypíše nebo si auto odveze, a jestli tuto lhůtu promešká jestli věc automaticky připadá nám a exekutor již na ni nemá nárok.
Děkuji.

Zdravím Vás, exekutor by o této věci měl rozhodnout do 30 dní ode dne, kdy mu byl návrh na vyškrtnutí věci ze soupisu doručen. Zákon (exekuční řád) je však nedokonalý v tom smyslu, že s pozdějším vydáním rozhodnutí soudního exekutora zásadně nespojuje žádné právní následky, takže pokud exekutor lhůtu zmešká, de mého názoru se nic neděje a o věci rozhodne později.