Exekuce v ČR, manželé v zahraničí a ohrožení majetku nového z manželů po sňatku

1 odpověď

Dobrý den,
s partnerem žijeme ve Švýcarsku a chtěli jsme se brát. Zjistlila jsme však, že má partner několik probíhajících exekucí na území ČR.
Je možné na něm zde v cizině vymáhat pohledávky? A pokud se vezmeme a necháme sňatek uznat na území ČR, může exekutor zabavit můj majetek v ČR nabytý před manželstvím, popř. napadnout mé účty?
Děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, do doby úhrady exekucí bych se nevdávala, neboť uzavřením sňatku exekutor skutečně může exekučně postihnout Váš majetek v ČR a Vy se budete muset proti tomu bránit, což Vás bude stát čas a peníze. Proto je nejlepší přítelovy exekuce uhradit a až potom uzavřít sňatek.
Exekuční postih povinného, který pobývá v zahraniční je složitý, nicméně, pokud má povinný majetek v ČR, tak je nutné počítat s tím, že tento majetek může být exekučně zabaven.