Výmaz zástavního práva smluvního na katastru nemovitostí ČR

1 odpověď

Dobrý den,
ověření vyplacení dědického podílu a následné vymazání zástavního práva, bezmála 50 let stará kauza, podle mně jsou dědicové již mrtví,
dle usnesení soudu v Kroměříži, ze dne 29.10.1962,
D 1236/62, bylo na nemovitost, domek, uvaleno zástavní právo smluvní, ve prospěch dědického podílu.
Jak zjistit jestli to bylo vyplaceno, či nebylo, jestli toto někdo dál zdědil výplatu, o čemž pochybuji.
Pokud podíl nebyl vyplacen, je možno donutit z naší strany výplatu, a komu? Nebo existuje zde nějaká promlčecí lhůta?
S touto zástavou domek v roce 2004 zakoupil prostřednictvím realitní kanceláře tchán Jan Novák, od Jany Navrátilové,
který tento domek 27. ledna 2017 daroval darovací smlouvou synovi Pavlovi.
Tchán bohužel 5. března 2017 zemřel,
domek bychom rádi prodali a z realitní kanceláře Sting nás vystrašili, že to nelze, že to je problém, že se musíme postarat o výmaz zástavního práva smluvního.
Moc děkuji.

Váš dotaz se netýká výkonu exekuce ani insolvence. Dotaz prosím uložte do formuláře na stránce http://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/dotaz/. Dotazy přijímáme každý lichý týden v pondělí po 10. hodině.
Máte také možnost zeptat se právničky v online chatu. Ten je k dispozici každý sudý týden v sobotu mezi 9-11. hodinou na stránce http://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/chat.html.

Zdravím Vás, Váš dotaz se netýká exekuce, ale dědictví nebo katastru nemovitostí. Proto se s tímto dotazem obraťte na kolegy, kteří se těmito oblastmi v poradně zabývají, poradí Vám lépe než já.