Rozvedené manželství a exekuce, rozvod manželství a exekuce na dluh manžela - co bude dál?

1 odpověď

Dobrý den,
v rámci rozvodového vypořádání jsem získala rodinný dům zatížený hypotečním úvěrem, který je splácen. Exmanžel si po rozvodu, kdy ještě bydlel ve společné domácnosti, udělal dluhy a teď mu hrozí exekuce.
Problém spočívá v tom, že má již hlášený trvalý pobyt na městském úřadu, Je v podstatě bezdomovec.

Otázka:
Může exekutor vstoupit do domu, kde měl hlášenou poslední adresu? Takhle mi vyhrožují jeho věřitelé.

Zdravím Vás, pokud je trvalý pobyt bývalého manžela na ohlašovně "úřad", tak exekutor velice často vysílá vykonavatele i na poslední adresu trvalého pobytu povinného před adresou ohlašovny. Proto jsou hrozby věřitelů bývalého manžela reálné. Na Vašem místě bych vykonavateli předložila úředně ověřenou kopii rozsudku o rozvodu manželství a dohody o vypořádání SJM, pokud je SJM vypořádáno. Pokud nikoli, pokoušela bych se dohledat co nejvíce dokladů, které prokazují Vaše vlastnické právo k věcem v domě a zařízení domu. Jen dodávám, že ani povinnému nelze zabavit vše. Věci, které nelze zabavit ani povinnému jsou upraveny v ust. § 321 a § 322 občanského soudního řádu (zákon 99/1963 Sb.) a zabavení těchto věcí je zákonným důvodem pro zastavení exekuce ohledně takto zabavených věcí dle ust. § 268 odst. 1 písm. d) občanského soudního řádu.