Promlčení exekučního příkazu - dluh z roku 2009

1 odpověď

Dobrý den,
prosím o radu. Jsem OSVČ, který zaměstnává jednoho zaměstnance.
V březnu 2017 jsem jako zaměstnavatel obdržel exekuční příkaz na svého zaměstnance. Jedná se o nezaplacenou částku za telefonní služby z roku 2009 v částce 1.209 Kč, úrok z prodlení 7% ročně od 27.10.2009 do zaplacení, předběžné náklady exekuce činí 9317 Kč.
Není možné, aby to už bylo z roku 2009 promlčeno? Zaměstnanec doposud neměl žádnou exekuci a není si ničeho vědom. Musím mu to jako zaměstnavatel strhnout ze mzdy?
Děkuji
J. V.

Zdravím Vás, bohužel to promlčeno není, promlčecí doba je totiž 10 let od právní moci exekučního titulu. Proto je nutné mu tuto exekuci strhávat, ostatně jako zaměstnavatel povinného ani jinou možnost nemáte. Kdybyste srážky ze mzdy neprováděl hrozila by Vám pokuta od exekutora až 50.000,- Kč, proto srážky ze mzdy provádějte. Exekuce bude uhrazena a všichni budou spokojeni.