Dluh jednoho z manželů a možnost exekuce na nemovitost nedlužícího z manželů (dědictví)

1 odpověď

Dobrý den,
díky nezodpovědnému jednání manžela jsem se už několikrát dostali do problémů s dluhy. Máme dům, který je psaný na mne v rámci dědictví. Nejsem schopna uhlídat, zda vždy vše zaplatí, jak má.
Jestliže se dostane díky své blbosti do problémů, jsem jeho žena, ale dům je na mne psaný, může být na něj dána exekuce, případně je řešení, jak ošetřit (zúžení SJM apod. nebo jinak), abychom já a děti nemohli doplatit na jeho případné další dluhy?
Děkuji.

Zdravím Vás, pokud jste nemovitost nabyla do svého výlučného vlastnictví v rámci dědictví, je tato nemovitost Vašim výlučným majetkem a neměla by být předmětem exekuce, neboť tato nemovitost není součást SJM. Pokud by exekutor exekučně postihl tuto nemovitost je třeba se proti tomu bránit, neboť by postupoval protiprávně.