Exekuce na dědictví po rodičích - může exekutor zabavit majetek dědice?

1 odpověď

Dobrý den.
Prosím o radu.
Moje sestra 2017 zdědila po svém otci podíl z družstevního bytu (160.000 Kč) a osobní auto. Sestra má exekuce, mohou ji sebrat toto dědictví.
Děkuji.

Zdravím Vás, pokud má sestra majetek, který zdědila a na její majetek jsou uvaleny exekuce, tak se exekuce mohou týkat i majetku, který sestra jako dědic nabyla v rámci dědictví, neboť se již jedná o její majetek.