Insolvence a napadení směnečného platebního rozkazu (Finpomoc spol., Renegade North)

1 odpověď

Dobrý den,
nyní jsem před insolvenčním soudem. V přihláškách je směnka přeprodaná společností Finpomoc spol. Renegade North. Je nějaká možnost toto napadnout? Byla to bianko směnka z roku 2009. Děkuji

Zdravím Vás směnečný platební rozkaz napadnout nemůžete, neboť ten je již pravomocný a vykonatelný. Pokud se má konat přezkumné jednání je možné tuto pohledávku popřít, a to ze zákonných důvodů uvedených v ust. § 199 odst. 2 insolvenčního zákona (zákon 182/2006 Sb.). Nicméně tuto vykonatelnou pohledávku může popřít insolvenční správce i dlužník. S tím, že jste povinni uvést důvody popření.