Exekuce omylem - věřitel si spletl dlužníka s jinou osobou, která nic nedluží

1 odpověď

Dobrý den,
našla jsem návrh na exekuci na katastrálním úřadu - záznam na pozemku.
Spojila jsem se s navrhovatelem zdravotní pojišťovna - Všeobecná zdravotní pojišťovna, kde jsem sdělila, že nejsem jejich pojištěncem a tedy u nich dluh mít nemohu; dokonce u nich mám přeplatek, protože zaměstnavatel omylem posílal pojistné na VZP místo na mnou nahlášenou pojišťovnu.
I když nejsem identická osoba (adresa, vzdělání), je vymáhán dluh na mne; (nikdy mi návrh nebyl doručen), a musím dokládat pracovní smlouvy, potvrzení o nemoci, i když bez právního důvodu má VZP moje plnění ze mzdy (toto mi nechce vrátit ani započítat).
Lze nezákonnou exekuci zastavit a jak postupovat při provedení nezákonné exekuce - prokázání po jejím provedení?

Zdravím Vás, odkazuji na předchozí odpověď, a k vrácení neoprávněně prováděných srážek ze mzdy uvádím, že tyto by Vám měly být vráceny jako přeplatek a pokud by se tak nestalo, bylo by nutné pojišťovnu o vrácení těchto peněz vyzvat a tyto peníze následně vymáhat jako náhradu škody přímo po VZP ČR.