Dluh po zemřelém, zesnulém rodiči - odpovědnost potomka za dluh (syn, dcera)

1 odpověď

Dobrý den,
zemřela moje maminka a zanechala po sobě dluh na půjčce.
Má u mě trvalý pobyt. Jsem povinná tento její dluh jako dcera splatit?
V případě že ne, jaký postup mám udělat.
Děkuji za odpověd.

Zdravím Vás, pokud ještě není skončeno dědické řízení pak tento dluh neplaťte, neboť není ještě jasné, kdo všechno bude dědit a v jaké výši. Jen upozorňuji na skutečnost, že se dědí jak majetek, tak i dluhy zůstavitele a dodávám, že předlužené dědictví můžete odmítnout. Pokud již bylo vydáno usnesení o dědictví a Vy jste dědictví přijala a jste jediným dědicem tak tento dluh věřiteli uhraďte co nejdříve, neboť tento zděděný dluh je nyní Vašim dluhem.