Insolvence bez prodeje bytu, domu, nemovitosti - dlužníci s dítětem

1 odpověď

Dobrý den.
Prosím o radu. Chceme s manželem společně zažádat o insolvenci. Manžel na sebe má hypotéku 1.500.000 Kč na byt a dluhy nám dělají cca 800.000 Kč.
Chtěli bychom si byt s hypotékou ponechat, máme malé dítě. Myslíte že by šla insolvence a nevzali nám byt?
Děkuji moc.

Zdravím Vás, v zásadě je nutné počítat s tím, že půjdete-li do insolvence, bude byt zpeněžen. Samozřejmě, že je i možnost, že byt by zpeněžen nebyl, ale to byste museli až dosud hypotéku vždy hradit řádně a včas, což u dlužníků ve fázi před podáním insolvenčního návrhu není pravidlem, ale spíše výjimkou. Tímto netvrdím, že tou výjimkou nemůžete být právě Vy, ale vězte, že cca v 90% případů jsou předměty zajištění (nemovitosti na hypotéku) v průběhu insolvenčního řízení zpeněžovány insolvenčními správci. Vždy se tak však děje na základě pokynu hypoteční banky zaslanému insolvenčnímu soudu.